Historia Kalendarium Profil Firmy Produkty Certyfikaty Newsy Sprzedaż nieruchomości Kontakt

Włókna PBT

     ZWCH STILON S.A.jest producentem elastycznych włókien PBT (katalog PBT) sprzedawanych pod marką ELITE. Włókna te charakteryzują się dobrą rozciągliwością, natychmiastową odprężnością i zredukowaną podatnością na odkształcanie. Są one łatwe do stosowania i przetwarzania.
Można je łączyć ze wszystkimi rodzajami włókien naturalnych i syntetycznych a barwienie jest możliwe szerokim zakresie temperatur. Wyroby są odporne na światło - zanotowano spadek elastyczności o 1% po 70 godzinach ekspozycji i na wodę chlorowaną - 1% spadek elastyczności po 12 dniach kąpieli.

     W wyrobie gotowym włókna Elite zapewniają komfort i plastyczność powodując, że odzież otula a nie ciśnie. Włókna Elite mają zastosowanie w odzieży sportowej i fitness, profesjonalnych kostiumach pływackich, kolarstwie, bieliźnie, skarpetach i przemyśle samochodowym.
Włókna Elite są sprzedawane w postaci teksturatu nawiniętego na cewki papierowe lub wały osnowowe.


Włókno przed barwieniemWłókno po barwieniu

Nowe inwestycje
Minęły cztery lata od ostatnich zmian własnościowych w Stilonie. Nie jest to jakaś szczególna rocznica, ale jest to odpowiedni moment poinformować Państwa o zdarzeniach, które już miały miejsce i o tych, które jeszcze w tym roku mocno zmienią oblicze Stilonu w wymiarze techniczno - technologicznym.
01 Mar 2013 by admin1

Wykup akcji akcjonariuszy mniejszościowych
16 lutego 2011 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę o przymusowym wykupie akcji od akcjonariuszy mniejszościowych przez akcjonariusza większościowego.
Ogłoszenie o wykupie akcji zostało opublikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym NR 48 (3661) w dniu 10 marca 2011.
Cena wykupu jednej akcji została ustalona przez biegłych na kwotę 30,15 zł.
22 Mar 2011 by admin1

ZWCh Stilon S.A. pomyślnie zakończył postępowanie układowe
9 marca 2010 roku sąd rejonowy w Gorzowie Wlkp. ogłosił zakończenie postępowania upadłościowego ZWCh Stilon S.A. Jest to milowy krok Spółki w drodze do uzdrowienia jej sytuacji finansowej. Zakończenie postępowania oznacza, że Spółka zawarła układ z wierzycielami, zrestrukturyzowała zadłużenie i odzyskała własny zarząd.
07 May 2010 by admin1

Nowa strona internetowa
Od września prezentujemy Państwu nową stronę internetową naszej firmy. Mamy nadzieję, że jest ona przejrzysta i funkcjonalna. Zapraszamy do zapoznania się z nią i przejrzenia naszej aktualnej oferty. W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt: info@stilon.com.pl
17 Sep 2009 by admin1

    Best viewed: 1280 x 1024 | color: 24 bit | IE 8.0 | Opera 10 | Java Script | Licznik odwiedzin strony: